Dentistja tregon se si të vendosim maskën në mënyrë më të sigurt

schedule14:55 - 15 Gusht, 2020

schedule 14:55 - 15 Gusht, 2020

Në transportin publik, gjatë fluturimeve, gjatë prerjes së flokëve apo thjeshtë për të dalë jashtë, njerëzit janë të detyruar që të vendosin maskë në fytyrë.

Një dentiste ka treguar se si ta bëjmë një maskë për fytyrën në madhësinë e duhur dhe më të sigurt në mënyrë që të mos ketë hapësira anash.

Ajo tregon se maska mund të lidhet në skajet e saj dhe të formohet në formë rrethi në mënyrë që të mos ketë hapësira anash.

Dentistja ka shpërndarë videon në TikTok nga e cila mori një shikueshmëri të madhe. Video-n mund ta gjeni në llogarinë #oliviacuidmd në TikTok./abcnews.al