Dëmtohet De Rossi, shqetësohen te Boca Juniors

schedule13:34 - 21 Shtator, 2019

schedule 13:34 - 21 Shtator, 2019

Daniele De Rossi i surprizoi të gjithë me transferimin e tij te Boca Juniors. Ëndrra e tij e madhe ishte mbyllja e karrierës aty ku e nisi, te Roma e tij e dashur, por drejtuesit nuk i ofruan rinovim.

36-vjeçari vendosi të kryente një veprim të bukur, duke zgjedhur të vazhdojë karrierën në një nga klubet me të njohura në botë.

Ardhja e tij ka rritur entuziazmin e tifozëve të Bokës. Gjithsesi, De Rossi ka pësuar një dëmtim dhe nuk është grumbulluar për sfidën e sotme kundër San Lorenzos. Mesfushori ka hasur probleme në gjurin e djathtë, ndërsa analizat më të detajuara do të përcaktojnë kohën e rikthimit të tij. /abcnews.al