Dembele, i hapur për t’u larguar nga Barça në janar

schedule19:31 - 27 Janar, 2022

schedule 19:31 - 27 Janar, 2022

Mund të ketë një zgjidhje në rastin Ousmane Dembele .

Lojtari francez, siç zbulohet nga “Que t’hi jugues” i Radio Barcelonës, hap derën për të qenë në gjendje të largohet këtë merkato dimërore.

Sipas programit të radios katalanase, përveç takimit mes Jordi Cruyff dhe Xavi, Moussa Sissoko, agjenti i Dembele , u takua edhe me Rafa Yuste, zëvendëspresident sportiv dhe Ferran Reverter, menaxher i përgjithshëm i klubit të Barçës, shkruan SPORT.

Siç mësoi MD, klubi po punon për të gjetur një zgjidhje nga e cila përfitojnë të gjitha palët dhe nëse sulmuesi më në fund vendos të mos rinovojë.

Në klub ata besojnë se mund të kenë një ekip për të cilin tashmë është rënë dakord dhe janë të gatshëm të negociojnë me klubin që dëshiron Ousmane dhe që të gjitha palët të përfitojnë.

Në rast se Dembele largohet nga Barça, kjo do të lehtësonte ardhjen e një sulmuesi, në këtë rast opsioni i parë do të ishte Morata. /abcnews.al/