Dalin pamjet: Brenda rezidencës së re të çiftit Obama

schedule09:05 - 6 Dhjetor, 2019

schedule 09:05 - 6 Dhjetor, 2019

Ish-Presidenti i SHBA Barack Obama dhe gruaja e tij Michelle Obama kanë blerë shtëpinë e tyre të re, e cila kushton 11,75 milionë dollarë.

Prona me sipërfaqe prej 29 hektarësh, Edgartown, Mass., ndodhet në bregun e Cove Turkeyland. Siç u raportua në media, çifti e shijuan rezidencën verën e kaluar, ndërsa u la shumë mbresa dhe vendosën ta blejnë.

Shtëpia është fantastike, me ambiente të mrekullueshme, pishinë, por edhe një plazh privat./abcnews.al