Cristiano Ronaldo kërkon gati 20 milionë euro nga Juventusi

schedule16:11 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 16:11 - 6 Dhjetor, 2022

Aktualisht në Katar për të garuar në Kupën e Botës, Ronaldo ka qenë i lirë nga çdo kontratë që nga largimi nga Manchester United. Por aktualisht nuk ka problem me anglezët . Në të vërtetë, Sportmediaset dhe Gazzetta dello Sport zbulojnë se CR7 është në konflikt me Juventusin.

Ylli portugez u bëri thirrje avokatëve të tij për të kërkuar shumën prej 19.9 milionë euro. Siç u shpjegua gjatë aferës “Prisma” e cila aktualisht po trondit Zonjën e Vjetër, kjo korrespondon me një bonus që duhet të kishte marrë kur u largua për te Man United në vitin 2021, por edhe me pagat e papaguara gjatë periudhës së Covid-19 dhe që Juve i detyrohet atij. CR7, si të tjerët, kishte rënë dakord të shtynte pagesat. Por ai ende nuk ka marrë asgjë dhe kërkon ta zgjidhë atë në gjykatë. /G.D abcnews.al/