Covid “futet” në pallatin mbretëror të Suedisë, infektohet mbreti dhe mbretëresha

schedule15:52 - 4 Janar, 2022

schedule 15:52 - 4 Janar, 2022

Mbreti Carl XVI Gustaf i Suedisë dhe mbretëresha Silvia kanë rezultuar pozitive me Covid.

Lajmi është bërë i ditur nga pallati mbretëror këtë të martë ku kanë konfirmuar se mbreti me bashkëshorten kanë rezultuar pozitiv me Covid.

“Mbreti dhe Mbretëresha, të cilët janë plotësisht të vaksinuar me tre injeksione, kanë simptoma të lehta të koronavirusit”, thuhet në deklaratën e pallatit mbretëror./abcnews.al