Çmenduri në parlamentin e Bolivisë, deputetët grushte dhe shkelma

schedule23:56 - 9 Qershor, 2021

schedule 23:56 - 9 Qershor, 2021

Përleshja me grushte dhe shkelma në asamblenë legjislative të Bolivisë po bën xhiron e mediave botërore.

Debati i nisur në distancë mes politikanit të opozitës Henry Romero dhe një anëtari të partisë socialiste në pushtet Antonio Colque përfundoi në dysheme duke e kthyer parlamentin në arenë boksi ndërsa në përleshje u përfshinë edhe deputetë dhe ministra.

Sherri nisi gjatë diskutimeve për ish-presidenten Áñez që u burgos. d.b/Abcnews.al