Cilat janë pesë shenjat më ironike të Horoskopit

schedule10:30 - 22 Shtator, 2021

schedule 10:30 - 22 Shtator, 2021

Ironia mund të dëmtojë dikë ose ta bëjnë atë të qeshë. E vetmja gjë e sigurt është se të gjithë kanë kufijtë e tyre. Kjo është arsyeja pse ata që merren me këtë “sport” duhet të kenë kujdes kur, si dhe kundër kujt e përdorin.

Disa njerëz, megjithatë, e kanë shumë të vështirë të kuptojnë se kur duhet të ndalojnë së talluri bashkëbiseduesin e tyre. Shenjat e mëposhtme specializohen në komente sarkastike, të cilat mund t’i bëjnë edhe me një buzëqeshje në fytyrë.

Demi

Demi mund të bëhet aq i sinqertë saqë nuk e kupton kur e ka kaluar kufirin. E njëjta gjë vlen edhe për ndjenjën e ironisë. Ata nuk e kanë problem të thonë atë që të tjerët e kanë të vështirë të pranojnë dhe dëgjojnë, me humorin që mbizotëron në bisedat e tyre.

Binjakët

Binjakët janë lozonjarë, qesharakë dhe shumë të zgjuar. Gjuha e tyre, megjithatë, mund “të thyejë” kockat. Ata shpesh përdorin sarkazëm për ta bërë personin tjetër të qeshë.

Akrepi

Ata duan të ngacmojnë miqtë e tyre. Ata nuk po përpiqen t’i shqetësojnë ose lëndojnë (nëse nuk janë lënduar), kjo është vetëm mënyra e tyre e lidhjes me të tjerët. Akrepët kanë humor të zi dhe komente sarkastike në xhepat e tyre si një “armë” lidhjeje me bashkëbiseduesin e tyre.

Bricjapi

Një gjë për të cilën Bricjapët nuk njihen është durimi i tyre me njerëzit e tjerë. Nga natyra ata janë mjaft të largët, madje edhe të thartë, mund të cilësohen edhe si pickues. Në fakt, është më e lehtë për ta të bëjnë një koment sarkastik sesa të thonë drejtpërdrejt atë që nënkuptojnë.

Ujori

Ju mund të habiteni nga prania e Ujorit në listë, por këta njerëz shumë të zgjuar me një sens unik humori nuk kanë frikë të shprehen kur diçka i befason. Atyre u pëlqen të komentojnë të tjerët dhe ndonjëherë, përmes komenteve humoristike, demonstrojnë realitetin./abcnews.al