Çdo ditë gatuhen qindra ëmbëlsira, Mbretëresha zgjedh gjithmonë të njëjtën, të tjerat ku shkojnë

schedule22:06 - 11 Nëntor, 2021

schedule 22:06 - 11 Nëntor, 2021

Tashmë e dinim që Mbretëresha Elizabeth jeton në një pallat, ka asistentin e saj, kopshtarin, shërbëtoret dhe preferencat e veçanta për sa i përket dietës së saj të përditshme, siç i ka hije një gruaje me moralin dhe prestigjin e saj.

Ajo mund të jetë një mbretëreshë por ka edhe dobësitë e saj. Në një intervistë të fundit me ish-kuzhinierin e pallatit Darren McGrady, për Elizabeth çdo ditë përgatiten lloje dhe shije të ndryshme ëmbëlsirash, nga të cilat mbretëresha ha vetëm një copë të vogël. “Dhe pjesa tjetër?”, Do të pyesni veten. Pjesa tjetër i lihet stafit të pallatit për të ngrënë! Dhe kush mund t’i bëjë keq asaj? Me aromën e saj të pasur me çokollatë, shtresat e biskotave të shijshme, krokante dhe aromën e ëmbël të gudulisjes së hundës pak para se kafshimi i parë të prekë buzët, nuk na bën përshtypje që Madhëria e saj nuk mund t’i rezistojë, shkruan abcnews.al

Madje mund të thuhet se kulti i saj është një ëmbëlsirë e veçantë, e njohur me emrin mozaik. Sipas Darren McGrady, nëse ka mbetur dhe mbretëresha duhet të shkojë me pushime, shefi i saj do ta paketojë për ta marrë me vete./abcnews.al