Çaji i dafinës bën mrekulli për shëndetin

schedule23:37 - 16 Maj, 2022

schedule 23:37 - 16 Maj, 2022

Si mund të përgatisni çajin e dafinës:

4 ose 5 gjethe të thata dafine

pak kanellë

1 litër ujë

Ziejini gjethet e dafinës dhe kanellës për 20 minuta dhe pasi të ftohet, mund ta konsumoni.

Për çfarë mund ta përdorim:

përbërësit e gjetheve të dafinës luftojnë zbokthin dhe përmirësojnë shëndetin e flokëve;

acidi kafeik dhe rutin janë substanca që përmirësojnë shëndetin e zemrës;

rregullon nivelin e sheqerit në gjak;

ndihmon në rënien në peshë;

dafina ka efekt lehtësues dhe qetësues për ankthin dhe stresin.