“Buzëqesh” Rangnick, 4 lojtarë rikthehen në stërvitje pas dëmtimit

schedule15:51 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 15:51 - 7 Dhjetor, 2021

Raphael Varane, Edinson Cavani, Luke Shaw dhe Jesse Lingard janë rikthyer në stërvitje përpara ndeshjes së fundit të Manchester United në fazën e grupeve të Champions League kundër Young Boys.

Varane ka qenë jashtë fushës për pesë javët e fundit për shkak të një dëmtimi që pësoi në barazimin 2-2 në Atalanta, kur edhe Cavani luajti për herë të fundit.

Cavani është rikuperuar nga një dëmtim i tendinës dhe Shaw i cili ka munguar në katër ndeshjet e fundit për shkak të tronditjes, është përfshirë edhe në seancën e mëngjesit të së martës.

Jesse Lingard humbi fitoren ndaj Crystal Palace të dielën për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës, por është sërish në dispozicion pas stërvitjes me shokët e skuadrës. /abcnews.al