Burri i preu kokën gruas shtatzënë dhe u largua me biçikletë, 22-vjeçarja po përgatiste “baby-shower”

schedule13:59 - 15 Qershor, 2022

schedule 13:59 - 15 Qershor, 2022

Një ngjarje horror ka ndodhur Alton, ku i dashuri i preu kokën një të reje, gati tetë muajshe shtatzënë. Ai tani po përballet me akuza për vrasje për vdekjen e gruas dhe fëmijës së saj të palindur.

Deundrea S. Holloway, 22 vjeç, akuzohet se vrau Liese Dodd dhe foshnjës së palindur. Policia gjeti kokën e Dodd në një kosh jashtë banesës së saj, sipas dokumenteve të gjykatës.

Dodd, 22 vjeç, priste lindjen e vajzës së saj më 27 korrik, sipas regjistrit të saj në internet të foshnjave.  Familja po planifikonte një baby shower në fund të këtij muaji. Lista e saj e dëshirave përfshinte një çarçaf krevati princeshe rozë.  Ky do të ishte fëmija i saj i pare.

Dy orë pasi Dodd u gjet e vdekur, policia e Gillespie po hetonte një vjedhje biçiklete rreth 30 milje larg në qytetin e tyre të vogël me 3000 banorë. Pronari i biçikletës i dha policisë një përshkrim të burrit që po largohej me shpejtësi me biçikletën e vjedhur dhe policia e arrestoi Holloway bazuar në atë përshkrim.

Holloway nuk kishte gjak në rrobat e tij dhe asgjë që ngjallte dyshime për diçka më të keqe. Tashmë ai akuzohet për dy akuza për vrasje të shkallës së parë në vdekjen e Dodd dhepër vrasje me dashje të një fëmije të palindur. /abcnews.al