Burri fiton dy herë lotarinë brenda ditës, “rrëmben” 500,000 dollarë

schedule13:54 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 13:54 - 8 Dhjetor, 2022

Një burrë nga Miçigani përdori fitimet e tij prej 10 dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje për të blerë një biletë tjetër në të njëjtën lojë dhe fitoi një xhekpot prej 500,000 dollarësh.

48-vjeçari u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se ai bleu një biletë gërvishtëse “Dhurata e përsosur” nga stacioni i benzinës Wesco në rrugën Cypress në Manistee dhe zbuloi një çmim prej 10 dollarësh, shkruan upi.com.

“Kam luajtur mjaft pak The Perfect Gift që kur doli dhe kam fituar pak aty-këtu”, tha lojtari. “Unë fitova 10 dollarë në një biletë, kështu që përdora fitimet e mia për të blerë një tjetër. Kur e gërvisha biletën dhe pashë se kisha fituar 500,000 dollarë, gjithçka që mund të mendoja ishte: ‘A është e vërtetë kjo?’ E kërkova të dashurën time të kontrollonte biletën për t’u siguruar që po e lexoja siç duhet.”

Lojtari shtoi se planifikon të përdorë fitimet e tij për të bërë pushime në Florida.

“Fitorja është një ndjenjë e mrekullueshme dhe nuk mund të kishte ndodhur në një moment më të mirë”, tha ai./abcnews.al