Bulku: Kukësi e Tirana kanë një nivel, do jetë ndeshja më e bukur e këtij sezoni

23:30 | 20/02/202023:300

Ervin Bulku, zv. trajner i kombëtares shqiptare, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Bulku foli për ndeshjen mes Kukësit dhe Tiranës, që do të luhet në Air Albania.

KUKËSI-TIRANA – “Mendoj se për ato që kanë dhënë dy skuadrat, do të jetë një ndeshje e bukur. Besoj se është ndeshja më interesante e kampionatit deri më tani. Kukësi ka lojtarë me shumë kualitet, jo më kot është në vend të parë.

STADIUMI – “Edhe Tirana pak a shumë ka ekip si Kukësi. Nga ana psikologjike, Kukësi është i ngarkuar, pasi Kukësi i luan të gjitha ndeshjet jashtë. Kur Kukësi luante në shtëpi, vështirë t’i merrnin pikë skuadrat tjera.

TRAJNERI – “Padyshim që në shumicën e rasteve vendosin lojtarët në fushë, por dhe trajneri ka rol të madh në këto sfida. Por nëse lojtarët nuk i përgjigjen trajnerit, e kanë ata në dorë. Në momentin që nuk ka asnjë diferencë mes lojtarëve, do të vendosin trajnerët.

NIVELI – “Mendoj se skuadrat pak a shumë janë të një niveli. Kanë problemet e tyre në reparte të caktuara, por mendoj se po t’i marrësh lojtarët një e nga një, janë thuajse të njëjtë. Unë nuk kam asnjë kundërshtim, i shoh skuadrat me syrin tim. Tirana nuk është rivale për titull, por është pretendente, edhe tani që flasim”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono