“Broja dhe Vrioni janë e ardhmja e Shqipërisë!”

23:32 | 17/10/201923:320

Alban Bushi, në studion e ABC News, emisionin Pressing, ka bërë një parashikim shumë ambicioz. Sipas trajnerit të Shpresave, Shqipëria për 5-6 vite do të kualifikohet pa asnjë problem në Europian, si dhe sulmuesit e e talentuar, Broja, Vrioni dhe Bullari do të jenë e ardhmja e kuqezinjve. Mes të tjerash, Bushi u shpreh:

SHPRESAT – “Ne funksionojmë si drejtori, që merret me kë lojtarë do të marrim. Kemi një drejtor që merret me të gjithë lojtarët e moshave. Patjetër që ne japim një rekomandim, pasi jemi afër me lojtarët. Mendoj se shumë lojtarë kanë ikur lart, na kanë ardhur dhe poshtë. Me rastin e Panuçit kishim Albion Ademin, Ramadanin. Mendoj se trajneri Reja këto lojtarë që ka marrë lart, do t’i bëjnë punë. Kumbulla dhe Selahi edhe debutuan, mendoj se janë në planet e Rejës. Kombëtarja po rinovohet dhe Reja po ndërton diçka”.

GRUMBULLIMET – “Patjetër që përqindja më e madhe do të jetë këtu brenda Shqipërisë, por ne do t’i japim mundësinë çdo lojtari, kudo që është, të luajë për Shqipërinë. Po të shikojmë te Shpresat, kemi luajtur kundër ekipeve tre vite më të mëdhenj”.

BROJA – “Rasti i Brojës: Datëlindje 2001 dhe luante kundër mbrojtësve 1998. Është një diferencë e madhe, edhe pse nuk duket e tillë. Kemi lojtarë shumë të mirë, do të kemi një Shqipëri shumë të fortë pas 5-6 vitesh. Ndonjëherë edhe ëndërrojmë, por unë them se Shqipëria jo vetëm që do futet në Europian, por do të kualifikohet pa asnjë problem nga grupet. Normalisht, duhet punë e madhe.

LOJTARËT – “Ne kemi kontrolluar çdo futbollist nga 15 vjeç, deri në 21 vjeç. Jemi munduar të marrim lojtarët më të mirë. Unë kam Bullarin, Brojën, Vrionin. Janë sulmues me shumë perspektivë. Këta tre janë më të mirët. Rezultatet kanë qenë të ndryshme, ne jemi një vend i vogël”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono