Brazili shënon rreth 3 mijë viktima nga Covid në 24 orët e fundit

schedule07:40 - 5 Maj, 2021

schedule 07:40 - 5 Maj, 2021

Sistemi shëndetësor në Brazil ndodhet në gjendje të vështirë, ndërsa numri i rasteve dhe i viktimave nga koronavirusi vijon të jetë i lartë.

Vetëm në 24 orët e fundit Brazili ka regjistruar 2,966 viktima nga Covid-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjithashtu janë shënuar 77, 359 raste të reja me koronavirus.

 

Ndërkohë sipas Ministrisë së Shëndetësisë, Amerika e Jugut regjistroi 411,588 viktima dhe 14, 86 milion të prekur me Covid-19, që nga fillimi i pandemisë .

/abcnews.al/