Boris Johnson do të bëhet sërish baba

schedule18:36 - 31 Korrik, 2021

schedule 18:36 - 31 Korrik, 2021

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe partnerja e tij, Carrie Symonds janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë. Lajmin e bëri me dije vetë Carrie përmes një postimi në rrjete sociale, i cili vjen vetëm dy muaj pasi u martuan në fshehtësi të plotë.

Carrie zbuloi shtatzëninë e saj me një kapje tërheqëse të një karroce blu

Johnson gjithashtu zbuloi se kishte pësuar abort në fillim të këtij viti. Krahas postimit ajo ndau një foto të një dekorate për Krishtlindjeve në formën e karrocës së fëmijës. Fëmija i parë i çiftit lindi vetëm disa javë pasi kryeministri u largua nga kujdesi intensiv, ku u trajtua për Covid-19.

Çifti i lumtur u martua në maj - dhe tani do të mirëpresin fëmijën e tyre të dytë në botë

Një nga emrat e mesëm të Wilfred, Nicholas, është në nderim të një mjeku që trajtoi Johnson. 57-vjeçari ka dhe katër fëmijë me ish-gruan e tij Marina Wheeler, me të cilën u martua në 1993. Ai ka dhe një vajzë me Helen Macintyre.  /abcnews.al