Bora mbulon juglindjen, mungesë të energjisë elektrike në disa fshatra

schedule09:03 - 30 Nëntor, 2021

schedule 09:03 - 30 Nëntor, 2021

Reshjet e borës kanë përfshirë një pjesë të madhe të vendit tonë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se për shkak të reshjeve të dendura të borës, lëvizja e makinave në rrugët e Voskopojës dhe të Dardhës bëhet pa problem.

Ndërkohë  për shkak të kushteve të këqija atmosferike ka pasur probleme me furnizimin me energji elektrike në disa fshatra të Pogradecit, Maliqit, Devollit dhe Vithkuqit./abcnews.al