Bombë vitaminash! Maska ushqimore natyrale për fytyrën tuaj

schedule07:43 - 30 Nëntor, 2021

schedule 07:43 - 30 Nëntor, 2021

Bllokimi i dytë mund të ketë mbyllur derën e shtëpisë sonë dhe të na mbajë larg lëvizjeve të panevojshme, megjithatë, ashtu si të gjitha gjërat në jetë kanë dy anë, ashtu ka edhe të mirat.

Kjo sepse koha e lirë që na mbetet mund të duket veçanërisht e dobishme nëse përdoret siç duhet, pasi duke mbushur programin me aktivitete, kreativiteti që aktivizohet mban larg mërzinë dhe emocionet negative!

Një kapitull i kujdesit tonë neglizhohet veçanërisht në jetën e përditshme, kur vrapojmë për t’u përgatitur për punë, për të bërë një dush të shpejtë, për t’u përgatitur për të fjetur sepse zgjohemi herët.

Ky është hidratimi i duhur, i cili mbetet gjysma, pasi një krem ​​i vetëm nuk mjafton. Megjithatë, ashtu si trupi ynë ka nevojë për hyrjen e vitaminave dhe lëndëve ushqyese për mirëqenien, ashtu edhe lëkura jonë e fytyrës kërkon ushqimin cilësor që i nevojitet!

Fruti i mrekullueshëm i natyrës që tingëllon si emri avokado këtë herë në vend të qiellzës do të përqafojë fytyrën tuaj me teksturën e tij të pasur me vaj dhe premton rezultate të menjëhershme

Thuajini lamtumirë lëkurës së thatë, të shurdhër dhe pa jetë që ju shqetëson me uljet dhe ngritjet e saj.

Përbërësit

  • gjysmë avokado
  • 2 lugë mjaltë
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 kivi

Vendosini përbërësit në blender dhe shpërndani strukturën prej kadifeje në lëkurë të pastër për 20 minuta.

Vitamina B dhe acidet yndyrore omega-3 të frutave jeshile në kombinim me mjaltin do të nxisin hidratimin në nivele më të thella, ndërsa vitamina E e ofruar nga vaji i ullirit dhe vitamina C e kivit do ta stimulojnë atë me shkëlqim dhe një përfundim të butë.

Kjo spërkatje me siguri do t’ju zgjojë përgjithmonë!/abcnews.al