Bombardime masive në Kherson, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

schedule17:04 - 29 Janar, 2023

schedule 17:04 - 29 Janar, 2023

Janë raportuar bombardime masive mesditën e së dielës në lagjet e banuara të Khersonit, siç raporton administrata qendrore e qarkut në Telegram. Në fakt, flitet për disa viktima, dhe të plagosur.

“Kherson është nën sulm masiv nga sulmet ruse. Në këtë moment kemi raporte për viktima dhe të plagosur”, thuhet në deklaratë.

Në fakt, administrata u bëri thirrje banorëve të Khersonit të qëndrojnë në strehimore. Më herët, nga Ministria e Shëndetësisë e Ukrainës u bë e ditur se spitali rajonal i Khersonit u godit nga sulmet ruse, ku mbeti e plagosur.

/abcnews.al