Boksieri ukrainas vritet nga ushtria ruse

schedule16:49 - 24 Maj, 2022

schedule 16:49 - 24 Maj, 2022

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga ushtria ruse. Kampioni ukrainas i boksit amator, Oleg Prudky, ka vdekur në moshën 30-vjeçare.

Ai ishte pjesë e forcave speciale të Policisë Cherkasy, duke mbrojtur vendin e tij, Ukrainën në luftën e tyre kundër Rusisë.

Prudky më parë boksonte për për Otamanët e Ukrainës në WSB.

Ai la pas një grua dhe dy vajza të vogla. /GazetaExpress/