Blerim Krasniqi transferohet në Rumani, firmos për dy vite

schedule09:59 - 18 Gusht, 2022

schedule 09:59 - 18 Gusht, 2022

Blerim Krasniqi, pas eksperiencës në Kosovë me skuadrën e Gjilanit, tani do të provojë një aventurë të re në Rumani.

Futbolli rumun ka hapur dyert për futbollistët shqiptarë kohët e fundit, teksa këtë verë kaloi edhe Erjon Hoxhallari tek UTA Arad.

Krasniqi ka nënshkruar me klubin e Mioveni për dy sezone dhe do mundohet që ta ndihmojë me golat e tij, sidomos në këto momente ku edhe rezultatet po i mungojnë. / abcnews.al