Biseda me arbitrin dhe VAR, Olayinka tregon prapaskenat

schedule18:46 - 19 Shtator, 2019

schedule 18:46 - 19 Shtator, 2019

Peter Olayinka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes kundër Interit, pasi është votuar nga shumica e tifozëve të Slavia Prague. Sulmuesi nigerian, i cili ka luajtur për disa vite edhe në Shqipëri, shënoi golin e vetëm për Slavia Prague në barazimin 1-1 kundër zikaltërve italianë.

Interi barazoi me anë të Nicolo Barrella në sekondat e fundit të sfidës, madje dhe me ndihmën e VAR. Pikërisht në momentin kur arbitri po kontrollonte rregullsinë e golit, Olayinka iu afrua dhe i tha diçka, të cilën e ka zbuluar sot për faqen zyrtare të klubit të Slavia Prague.

“Të lutem, mos na e moho këtë kënaqësi, mos na e prish këtë moment. Këto ishin fjalët që i thashë arbitrit, pasi dhamë gjithçka në fushën e lojës dhe e meritonim fitoren. Bëmë një ndeshje të shkëlqyer përballë një ekipi të madh. Ishim shumë pranë”, u shpreh nigeriani./abcnews.al