Beteja në ligën e 5 angleze, dy ekipe me pikë të barabarta luftojnë për kreun

schedule22:18 - 29 Mars, 2023

schedule 22:18 - 29 Mars, 2023

Kategoria e 5-të në ishull përfshin 24 skuadra, por vetëm kampioni promovohet automatikisht në Ligën e Dytë, ndërsa 7 ekipet e tjera luajnë në play-off.

Kur kanë mbetur edhe 7 ndeshje nga mbyllja, këtë vit, beteja për kreun është ndezur mes dy rivalëve që i kanë shpëtuar pjesës tjetër.

Renditja e ENGLAND National League:

Image

Notts County dhe Wrexham, të cilët të dy kanë 97 pikë janë në garë për një vend në Ligën e Dytë angleze.

Megjithatë, Notts County e ka më të vëzhtirë kalimin direkt në Ligën e Dytë pasi ka zhvilluar 2 ndeshje më shumë se kundërshtari. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sport FM