BE do të presë bisedimet për Nagorno-Karabakun

schedule12:50 - 25 Shtator, 2023

schedule 12:50 - 25 Shtator, 2023

Këshilltari kryesor diplomatik i presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, Simon Mordue do të presë një takim me përfaqësuesit e Armenisë, Azerbajxhanit , Francës dhe Gjermanisë.

Ky është një takim që do të zhvillohet në kuadër të bisedimeve për paqe për situatën mes Armenisë dhe Azerbajxhanit.

Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për Kaukazin e Jugut do të marrë pjesë gjithashtu në seancë./abcnews.al