Bayern Munich pret De Ligt, Salihamidzic: Duhet të jemi të durueshëm

schedule20:04 - 15 Korrik, 2022

schedule 20:04 - 15 Korrik, 2022

Ata ende kërcejnë 30 milionë euro, por Bayern Munich duket se është optimist për De Ligt. Hasan Salihamidzic shpjegoi situatën për Bild: “Ishte e rëndësishme që ne të uleshim në një tryezë me Cherubini dhe Nedved. Unë kam qenë atje si lojtar për katër vjet dhe kam një marrëdhënie të mirë me klubin. Ne patëm dy biseda, tani duhet të jemi të duruar dhe të shohim se çfarë do të ndodhë.

Ish-lojtari i Juventusit shpreson të mbyllë marrëveshjen: “Ne do të bëjmë atë që është më e mira për Bayern Munich. Mendoj se jemi në një pozicion të mirë për De Ligt për momentin sepse kemi bërë tashmë disa gjëra. Kjo i bën gjërat më të lehta.

Problemi, megjithatë, janë shifrat: Juve kërkon nga 90 deri në 100 milionë euro, ndërsa bavarezët do të ngecnin në ofertën e parë prej 60, ndoshta më shumë bonuse. Distanca e gjerë dhe bardhezinjtë duhet të gjejnë edhe një zëvendësues për holandezin për të dhënë dritën jeshile, edhe për këtë arsye negociatat do të jenë të gjata dhe të ngecura. Një përplasje mes dy klubeve me Bayernin që shpreson të marrë një zbritje sepse mbrojtësit i skadon kontrata në 2024 dhe nuk ka ndërmend të rinovojë për momentin. /albeu.com/