Basha reagon pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt

schedule18:00 - 19 Korrik, 2019

schedule 18:00 - 19 Korrik, 2019

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kryedemokrati shkruan në Tëitter se Haradinaj është akti i një njeriu që ve Atdheun mbi gjithçka. “Ramush Haradinaj është Kosova – Kosova e lirë, Kosova e pavarur, Kosova europiane.”- shkruan më tej Basha.

Lulzim Basha në një tjetër postim, shkruan se Askush dhe asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të Kosovës dhe sakrificën sublime të familjes Haradinaj në altarin e lirisë!

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen pasditen e së premtes. Ai tha se është thirrur nga  Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar, dhe atje do të paraqitet si qytetar. /ABC News Albania 24/7