Balenciaga “godet” sërish, nxjerr në treg çantën që duket si një “qese mbeturinash”, kushton 1 700 dollarë

schedule15:31 - 8 Gusht, 2022

schedule 15:31 - 8 Gusht, 2022

Kim Kardashian është një ndër personazhet më të pëlqyer në botë dhe çdo gjë që ajo vesh kthehet menjëherë në një trend. Nëna e katër fëmijëve, e cila sapo i ka dhënë fund romancës 9 mujore me komedianin e njohur, Pete Davidson, ka befasuar me çantën që ka mbajtur së fundmi.

Duket si një qese mbeturinash por në fakt është një tjetër krijim i çuditshëm që ka krijuar Balenciaga. Por ajo që është më befasuese është çmimi me të cilën vjen kjo “qese mbeturinash”. Çanta tani ka dalë në dyqane dhe vjen me një çmim prej 1,790 dollarësh.

E quajtur “Trash Pouch”, çanta prej lëkure viçi është pjesë e koleksionit të vjeshtës të Balenciaga pasi u prezantua në Javën e Modës në Paris në mars. Lansimi i çantës, e cila vjen në ngjyrat tipike të qeseve të mbeturinave si e zeza, e bardha, bluja dhe e verdha, ka shkaktuar reagime në internet.

“Ata me të vërtetë po përpiqen të bëjnë shaka me konsumatorët në këtë pikë,” komentoi një person ndërsa një tjetër tha: “Kam 40 të tilla nën lavamanin tim”. Nuk është çudi që Kim do të ishte ndër të parat që do ta merrte këtë çantë pasi Balenciaga qëndron pas disa prej pamjeve të saj më të diskutueshme.

Qese plehrash Balenciaga

/abcnews.al