Bale nuk e fsheh zhgënjimin: Jemi të shkatërruar

schedule14:16 - 25 Nëntor, 2022

schedule 14:16 - 25 Nëntor, 2022

Menjëherë pas disfatës së pësuar ndaj Iranit, kapiteni i Uellsit, Gareth Bale ka folus për BBC-në, ku tha se edhe pse luftuan deri në fund disfata ishte diçka e vështirë për t’u “tretur”.

“Jemi të shkatërruar, nuk mund ta themi ndryshe. Ne luftuam deri në fund, por është një nga ato gjëra të vështira për t’u tretur. Ne duhet të rikuperojmë forcat tona dhe të fillojmë përsëri. Duhet të rikthehemi menjëherë. Do të jetë e vështirë, por ne kemi një ndeshje tjetër në grup dhe duhet ta shijojmë këtë mundësi”,- u shpreh Bale i zhgënjyer nga ajo performancë e kombëtares së tij. /i.m /abcnews.al