Avokati i Trump: Russiagate do t’u shpërthejë në duar hetuesve

schedule16:44 - 9 Gusht, 2018

schedule 16:44 - 9 Gusht, 2018

Avokati i kreut të Shtëpisë Bardhë Trump, Rudolf Xhuliani është shprehur se çështja Russiagate nuk do të zgjidhet, por do u shpërthejë në duar hetuesve. Në një intervistë për rrjetin amerikan Foks, Xhuliani i ka kërkuar prokurorit special Mueller, që t’i japë fund këtij absurditeti, pasi po përpiqet të zërë në kurth Trump.

Më pas ai ka akuzuar hetuesit se kanë bërë shumë gjëra për të cilat publiku nuk di gjë. Mueller sipas tij duhet të japë shumë shpjegime dhe se në të vërtetë duhen hetuar pikërisht ata që po merren me Russiagate. /abcnews.al