Avdullah Hoti publikon foto nga Ukraina, ku qëndroi dy ditë

schedule14:36 - 27 Janar, 2022

schedule 14:36 - 27 Janar, 2022

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka qëndruar dy ditë në Ukrainë, për të shënuar përvjetorin e masakrës ndaj hebrenjve.  Sot, ai ka publikuar fotografi nga vizita dhe lutjet e bëra atje.

““Për të mos u përsëritur, tragjeditë nuk duhet harruar”. (foto nga vizita dhe lutjet e bëra në Babyn Yar në dalje të Kievit, në lokacionin ku janë ekzekutuar brenda dy dite 33,771 hebrenj në fillim të Luftës së Dytë Botërore)”, ka shkruar Hoti.