Arsyeja numër 1 që një grua ka frikë të divorcohet, përgjigjet shkenca

schedule16:42 - 29 Nëntor, 2021

schedule 16:42 - 29 Nëntor, 2021

Vetëm ndarja është një proces i pakëndshëm në të cilin, edhe nëse e dimë mirë se diçka ka mbaruar, askush nuk dëshiron t’i nënshtrohet asaj.

Dhimbje, pikëpyetje, humbje dhe humor që vështirë se mund të ngrihen, janë vetëm disa elementë në luhatjet e gjendjes sonë psikologjike pas lamtumirës së fundit. Mirëpo, përveç ndarjes së një pjese që mbanit çdo ditë brenda vetes por edhe ndjenjës supreme të dashurisë, ndarja ju tremb më shumë për një arsye tjetër.

Kush është ky;

Sipas ekspertëve, mendimi që ju dominon gjatë procesit të mohimit është se mund të mos gjeni më një dashuri të madhe. Cilat janë shanset për t’u dashuruar me jetën tuaj, për të ndjerë rrahjet e zemrës që të bëjnë të gjithë trupin të kërcejë furishëm dhe të ndjesh se një person mund të të kompletojë?

Në atë moment ju përgjigjeni vetes dhe thoni: Asnjë!

Natyrisht, shanset janë aq sa i lejoni vetes. Për këtë arsye, jetoni çdo emocion ashtu siç e meriton dhe lëreni të nesërmen të evoluojë duke ju sjellë vende të reja, të cilat duhet t’i eksploroni.

Përveç kësaj, “e kaluara është një histori. E ardhmja është një mister. E tashmja është një dhuratë”./abcnews.al