Arsenali ka ofruar 7 milionë euro për Grimaldon

schedule10:35 - 11 Korrik, 2022

schedule 10:35 - 11 Korrik, 2022

Arsenali synon mbrojtësin e Benfica-s së Lisbonës, Alex Grimaldo. Sipas gazetarit Eduarno Hana, Topçinjtë kanë ofruar 7 milionë euro.

Mbrojtësi spanjoll ka vetëm një vit nga kontrata e tij me Benfikën, ndaj klubi lisbonës mund ta lirojë, në mënyrë që të marrë të paktën disa para për lojtarin dhe të mos humbasë një vit më vonë falas.

Kujtojmë se më herët Arsenalit i iku nga duart transferimi i mbrojtësit Aaron Hickey, i cili së fundmi përfundoi transferimin nga Bolonja te Brentford për 18 milionë euro. /abcnews.al/