Argjentina zgjat me 3 javë masat anti-Covid

schedule17:44 - 30 Prill, 2021

schedule 17:44 - 30 Prill, 2021

Argjentina ka njoftuar zgjatje 3-javore të masave anti-Covid për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.

Në Argjentinë autoritetet kanë njoftuar  2,954, 943 të prekur dhe 63, 508 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Situata epidemiologjike paraqitet kritike në Nuenos Aires, ndërsa në shumë zona sistemi shëndetësor është në vështirësi është shprehur Alberto Fernandez, në një komunikim për mediat.

/abcnews.al/