Argjentina merr 800,000 doza të vaksinës ruse

schedule10:42 - 20 Prill, 2021

schedule 10:42 - 20 Prill, 2021

Argjentina ka marrë 800,000 doza të vaksinës ruse Sputnik-V, duke çuar numrin e përgjithshëm të vaksinave të marra në 9 milion, sipas Ministrisë së Shëndetësisë së vendit.

Numri i rasteve në vend vazhdon të rritet.  Të martën, Argjentina raportoi 20,461 raste të reja dhe 248 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 59,476 që nga fillimi i pandemisë./abcnews.al