Arbër Zaimi në “Refleksione”: Edi Rama po dëmton marrëdhëniet Shqipëri –Kosovë

schedule21:48 - 5 Janar, 2021

schedule 21:48 - 5 Janar, 2021

Politologu Arbër Zaimi, ka komentuar situatën politike midis dy shteteve të kombit shqiptar.

I ftuari në emisionin “Refleksione”, Zaimi deklaroi se kryeministri Edi Rama dëmton marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë. “Zaimi theksoi se Rama e ka fokusuar mbështetjen e tij vetëm në një subjekt politik në Kosovë, madje vetëm tek një person, tek Hashim Thaçi.

Politologu tha se ky veprim i Ramës është i pafalshëm, duke shtuar se Kosova dhe Shqipëria nuk e kanë luksin të kenë këtë ftohje midis njëra-tjetrës.

Rama e ka fokusuar mbështetjen e tij vetëm në një subjekt politik në Kosovë, madje vetëm tek një person, tek Hashim Thaçi.

Duke mos i dëgjuar të tjerët, si kryeministër i Shqipërisë ai  dëmton marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, ose të paktën tenton t’i dëmtojë këto marrëdhënie dhe kjo është e pafalshme. Unë mendoj se Kosova dhe Shqipëria nuk e kanë luksin të kenë këtë ftohje midis njëra-tjetrës,” deklaroi Zaimi në emisionin “Refleksione”.

/abcnews.al/