Arabia Saudite dëshiron që Messi të ndjekë Ronaldon

schedule17:26 - 27 Janar, 2023

schedule 17:26 - 27 Janar, 2023

Cristiano Ronaldo kohët e fundit u transferua në Arabinë Saudite dhe nënshkroi një kontratë me Al-Nassr. Oreksi vjen me ushqim, dhe tani liga saudite kërkon një tjetër yll të madh të futbollit, Lionel Messin. Kur argjentinasi vendos të largohet nga Europa, klubet në Arabinë Saudite do të rreshtohen për të, sipas ESPN.

Burimet e ESPN theksojnë se klubet nga Arabia Saudite kanë marrë ndihmë për të tërhequr lojtarët më të mirë nga Evropa.

Në Arabinë Saudite, skuadrat lejohen të regjistrojnë shtatë lojtarë të huaj. Kuota do të rritet në tetë lojtarë të huaj për të lehtësuar ftesën e tyre. /G.D abcnews.al/