Apeli kthen për rigjykim çështjen e ish-kryebashkiakut të Lezhës

schedule15:39 - 17 Mars, 2021

schedule 15:39 - 17 Mars, 2021

Gjykata e Apelit në Shkodër ka kthyer për rigjykim çështjen ndaj ish kreut të bashkisë sës Lezhës, Fran Frrokaj.

Siç raporton gazetari Gjergji Figuri, arsyet e rigjykimit janë për shkelje proceduriale nga gjykata e Lezhës, mos formulim i saktë i akuzës si dhe akuza të pa mbështetur në prova.

Ish kryebashkiaku i PD, Frrokaj akuzohet për “shpërdorim detyre”, ndërsa gjykata e Lezhës me herët ka dhënë për të dënim me 4 vite burg. /abcnews.al