Antonio Rudiger emëron yllin e Real Madridit që e befasoi

schedule18:22 - 21 Shtator, 2022

schedule 18:22 - 21 Shtator, 2022

Antonio Rudiger u transferua në Real Madrid këtë verë, por tashmë ka arritur t’i bashkohet skuadrës së Klubit Mbretëror.

Në një intervistë për edicionin gjerman të Sport1, mbrojtësi zbuloi se cili nga yjet madrilene e ka befasuar më shumë Rudigerin:

“U befasova nga Toni Kroos. Ne gjithmonë shkonim mirë në kombëtare, e trajtonim njëri-tjetrin me respekt, por zakonisht shkëmbenim vetëm disa fraza. Diçka si: “Përshëndetje, si jeni?” dhe “Mirupafshim”. Ndoshta sepse thjesht nuk kishim kohë të mjaftueshme. Në Real Madrid, takova një tjetër Toni Kroos. Ai flet shumë mirë spanjisht, Toni është i hapur dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar. Ai më ndihmoi me gjuhën që nga dita e parë dhe më ofroi të më ndihmonte për gjëra të tjera disa herë. Ai është një djalë shumë i qetë”. G.D. /abcnews.al/