Ancelotti konfirmon largimin e Iscos dhe shpjegon situatën me Marcelo dhe Bale

schedule20:32 - 21 Maj, 2022

schedule 20:32 - 21 Maj, 2022

Karriera e Iscos në Madrid përfundon sot. Dhe ka qenë një karrierë e shkëlqyer. Ai me siguri mund të kishte bërë më shumë, ai ishte një lojtar i rëndësishëm në ekip. I uroj atij gjithë të mirat”, tha Carlo Ancelotti për Movistar.

“Marcelo nuk ka thënë ende lamtumirë. Ai është ende kapiteni ynë dhe do të jetë deri në finale”.

“Gareth Bale donte të thoshte lamtumirë sonte, por nuk mundi. Ai do të ketë një shans në finale, mendoj se do të jetë gati të luajë”, shtoi Ancelotti.

Pra, ne mund të presim që të dy Marcelo dhe Gareth Bale të jenë në skuadër për finalen e Champions League. Isco duket se ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për Real Madridin.

Në verë, të tre largohen nga klubi si lojtarë të lirë. /abcnews.al/