Ambasada italiane mesazh ngushëllimi për familjet shqiptare

schedule17:17 - 15 Gusht, 2018

schedule 17:17 - 15 Gusht, 2018

Ambasada italiane në Shqipëri i shpreh ngushëllime dy familjeve shqiptare që humbën të afërmit e tyre në shembjen e urës Morandi në Gjenova të Italisë.

Nëpërmjet një njoftimi për shtyp ambasada italiane falenderon edhe qytetarët shqiptarë për mesazhet e panumërta të solidaritetit dhe ngushëllimet për tragjedinë e ndodhur në Genova. Të gjitha këto dëshmojnë dashamirësinë dhe afrimitetin mes dy popujve tanë –nënvizon ambasada italiane në Shqipëri në mesazhin e saj drejtuar shqiptarëve. /abcnews.al