Allegri: Thuhet se skuadra mund të fitojë Scudetton, por ka disa gabime vlerësimi

schedule20:56 - 27 Nëntor, 2021

schedule 20:56 - 27 Nëntor, 2021

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri foli për mikrofonat e DAZN pas nokautit kundër Atalantës: “Sonte bëmë një paraqitje sipas asaj me Lazion. Ne kapitalizojmë pak, Atalanta gjuajti pak në portë, ata bënë vetëm një gjuajtje. Është normale që keni të shënosh një gol, kjo është ajo që ka rëndësi. Por është edhe momenti, ka pak ankth dhe nxitim. Gjithsesi, e vetmja gjë për të bërë është të vazhdosh të punosh”.

A duhet të rivlerësojmë vlerën e skuadrës?
“Unë mendoj se është një ekip shumë i mirë, pastaj në disa momente gjërat shkojnë më pak mirë. Shumë thonë se kjo skuadër mund të fitojë kampionatin dhe është më e forta, por ka disa gabime vlerësimi. Duhet të vazhdojmë të punojmë, nuk shënojmë. Qëllimet… Gjykimet e jashtme janë radha juaj.”

Çfarë po ndodh?
“Mendoj se duhet të jemi realistë në lidhje me renditjen, për momentin kjo është vlera jonë, duke filluar nga trajneri. Duhet të jemi realistë, vetëm në këtë mënyrë mund ta heqim presionin. Për të marrë më të mirën duhet të punë, mendoj se është objektive. Juve nuk duhet domosdoshmërisht të fitojë kampionatin. Morata dhe Dybala kanë shënuar gjithmonë, ne kemi lojtarë që shënojnë gola, për momentin jo”.

Kulusevski?
“Kulusevski është mirë. Ne kemi nevojë edhe për respekt për kundërshtarin, Rabiot me dy mesfushorë luajti mirë, është një zgjidhje që mund ta miratojmë. Në këtë moment duhet të flasim pak, duhet të rivendosim gjithçka dhe të shkojmë në Salerno për të kapur hapin. me ta në një fushë të vështirë. Nuk do të jetë e lehtë.”/h.ll/abcnews.al