Alexis Sanchez në Spanjë?

schedule21:38 - 25 Qershor, 2022

schedule 21:38 - 25 Qershor, 2022

Pasi u distancua nga Marseille, përveç propozimeve në rënie nga Japonia dhe Turqia, Alexis Sanchez (33 vjeç) vazhdon të ketë një të ardhme të pasigurt.

Në radhët e Interit ka pasur disa herë spekulime për një rikthim të mundshëm në Spanjë. Një Ligë në të cilën ai tashmë kishte veshur ngjyrat e Barcelonës.

Sipas informacioneve të CalcioMercato.com, kiliani ka refuzuar një mundësi në Spanjë. Domethënë, bëhet fjalë për Villarrealin e Unai Emery, skuadër që arriti në gjysmëfinale të Champions League 2021-2022. Kështu, do të duhet të presim për të zbuluar se kush do të jetë skuadra e Sanchez. /abcnews.al/