Alarmi i zv/ministri: Platforma mediatike paguhen nga krimi

schedule22:55 - 10 Shtator, 2018

schedule 22:55 - 10 Shtator, 2018

Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari ka ngritur alarmin se në vendin tonë platforma mediatike po përdoren nga grupet kriminale.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan për të diskutuar për situatën kriminale në Shqipëri, e sidomos në Shkodër, Lamallari deklaroi se grupe kriminale përdorin platforma mediatike për të goditur rivalët.

Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari: “Platforma mediatike paguhen nga grupe kriminale për të goditur grupe rivale”.

Blendi Fevziu: “Po kjo është e rëndë”.

Zv.ministri Besfort Lamallari: “Shumë e rëndë”.

Në emision po diskutohej për vrasjen e biznesmenit Arian Ferracakut në Shkodër, pistat e hetimit që po ndiqen dhe për disa vrasje që kanë ndodhur seri në këtë qytet verior. /tvklan.al