Aktivizohet një vatër zjarri në Darven të Krujës

schedule17:01 - 30 Korrik, 2022

schedule 17:01 - 30 Korrik, 2022

Një vatër e madhe zjarri  është aktivizuar në fshatin Derven të Krujës. Gazetari Ahmet Zani raporton se zjarri është përhapur në pyje me shkurre e pisha.

Flakët ende nuk paraqesin rrezik për banesa apo objekte. Për shuarjen dhe neutralizimin e zjarrit janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës të ndihmuara dhe nga një zjarrfikëse e Durrësit.

Fatmirësisht  janë jashtë rrezikut banesat përreth dhe po punohet për neutralizimin dhe shuarjen e flakëve. /abcnews.al