Aksidenti në Xhenova/ Meta mesazh ngushëllimi Presidentit Mattarella

schedule19:59 - 14 Gusht, 2018

schedule 19:59 - 14 Gusht, 2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij italian Mattarella, pas shembjes së urës në Xhenova, ku humbën jetën 35 persona. Në njoftimin e shpërndarë për mediat, kreu i shtetit shprehet se solidarizohet me familjet e viktimave dhe uron shërim të shpejtë për të lënduarit.

“I dashur President Mattarella,

Jam shumë i trishtuar nga humbja e jetëve si pasojë e ngjarjes tragjike në qytetin e Genovas.

Në këto momente të vështira jam pranë jush, pranë popullit mik italian, qytetarëve të Genovas dhe të gjitha familjeve të lënduara nga kjo fatkeqësi.

Ngushëllimet e sinqerta dhe solidariteti im e i popullit shqiptar për familjet e viktimave dhe urimi i sinqertë për një shërim të shpejtë për të lënduarit e kësaj katastrofe”– shkruan Presidenti shqiptar. /abcnews.al