Aksident i tmerrshëm në Turqi, 17-vjeçari humb jetën pasi përplaset nga një makinë dhe një minibus

schedule22:16 - 20 Shtator, 2023

schedule 22:16 - 20 Shtator, 2023

Një 17 vjeçar turk ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të tmerrshëm në qytetin Kayseri. I riu me skuter po kalonte rrugën me semafor të kuq kur është përplasur nga një makinë dhe një minibus.

Siç shihet në pamjet, 17-vjeçari ka kaluar rrugën në semafor të kuq, me një skuter elektrik në një vendkalim për këmbësorët. Muhammed Nur Hasan u dërgua në spital por nuk mundi të mbijetonte.