EMRI/ Aksident i rëndë në Koplik, drejtuesi i mjetit humb jetën rrugës për në spital

schedule22:06 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 22:06 - 8 Dhjetor, 2022

Rreth orës 21:00, tek rreth rrotullimi Koplikut, shtetasi Martin Lulaj 38 vjeç, banues në fshatin Hot, Malësi e Madhe,  duke drejtuar automjetin  tip Opel, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka  dalë nga rruga.

Drejtuesi i automjetit shtetasi Martin Lulaj  pësoi  dëmtime të rënda dhe për pasojë gjatë rrugës për në spital ka ndërruar  jetë.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave  dhe shkakut të aksidentit.

/Abcnews.al/