Akademia e Arteve: Të pranishmit në ceremoninë e Oskarëve mund të mos i mbajnë maskat

schedule09:09 - 20 Prill, 2021

schedule 09:09 - 20 Prill, 2021

Të pranishmit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oskar nuk do t’u kërkohet të mbajnë maskat në fytyrë, ka njoftuar Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.

Sipas Variety , ky vendim u mor gjatë një takimi të Zoom të hënën në të cilin morën pjesë përfaqësues të Akademisë, të nominuar, studiues dhe publicistë personalë.

Ceremonia do të mbahet në Union Station në qendër të Los Angeles me vetëm 170 të ftuar që rrotullohen brenda dhe jashtë hapësirës së ngjarjes.

Ligjërisht po trajtohet si një prodhim TV / film, prandaj, maskat nuk do të kërkohen, shpjegoi një përfaqësues i akademisë gjatë takimit./e.b-abcnews.al