“Ai gol më ndryshoi jetën, ëndërroja t’i shënoja legjendës Buffon”

09:44 | 13/10/201909:440

Ish-mesfushori i Milanit, Manuel Locatelli, ka dhënë një intervistë për ‘La Gazzetta dello Sport’. Italiani ka folur për gjendjen ku ndodhet këtë sezon Sassuolo, kohën e tij te Milani si dhe për kombëtaren U21 të Italisë.

Locatelli u largua nga Milani në vitin 2018, pasi nuk po gjente më hapësira për të luajtur. Këto ditë ai është bërë lider i Italisë U21, që po lufton për kualifikueset e Europianit 2021.

“Është një përgjegjësi që më pëlqen, sepse trajneri menjëherë më bëri të ndihem i rëndësishëm. Është krenari për mua”, – deklaron Locatelli për gazetën.
Kur pyetet për fillimin jo të mirë të Sassuolos ai deklaron: “Po, e kemi filluar keq. Duhet të korigjojmë gabimet që kemi bërë dhe të shikojmë përpara. Unë dua të bëj më shumë, dua të luaj dhe të shënoj sa më shumë”.

Mesfushori kujton me nostalgji atë gol që e bëri të famshëm në skenën e futbollit italian dhe më tej. “Ai gol ndaj Juventusit në ‘San Siro’ më ndryshoi jetën. Është një nga momentet më të bukura të jetës dhe do ti tregoj fëmijëve të mi për atë. Për mua ka qënë një ëndërr t’i shënoja Buffon-it”, – mbyll Locatelli. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono